Mersin Ev Temizliği

Mersin Ev Temizliği

    Mersin ev ve ofis temizliği, bulunduğumuz ortamın görüntüsünü etkileyen önemli bir etkendir. Uzman kişilerin yüksek fiyatlar alarak tasarladığı ev ve ofisimiz sağlıklı bir yer değilse hiç faydası yoktur. Bulunduğumuz ev ve iş yerinin sürekli temiz ve güzel olmasını istiyorsak düzensiz çalışmaya son vermeliyiz. Sizlere ev ve ofis temizliğinde neler yapmamız gerektiğini anlatacağız.

Havalandırma

Ev ve ofisinizde her gün düzenli olarak temizlik yapılsın veya yapılmasın mutlaka sürekli havalandırma yapılmalıdır. Bulunduğumuz ortamda ki havanın kalitesi oldukça mühimdir. Kötü hava sağlığımız açısından çok tehlikelidir. Solunum yolu hastalıkları, astım alerji, grip ve benzeri hastalıklar oluşabilir. Bu hastalıkları taşıyan kişilerde ise artış gözlenmektedir. Bulunduğumuz kapalı ortamda sigara içilmesi ve evcil hayvan olması durumunda daha sık havalandırma yapılmalıdır. Havalandırma işlemi yapılmadığı sürece dışarıda bulunan temiz oksijenli havadan fayda sağlamamış oluruz. Böyle zamanlarda hava temizleme cihazları büyük önem taşır. Yaşadığımız ortamdaki kirli havayı alarak temiz ve oksijenli havayı geri bırakır. Bu yüzden mersin ev ve ofis temizliği olarak işe başlamadan önce kesinlikle havalandırma işlemini yapıyoruz.

Duvarların temizlenmesi

Ev ve ofislerinizin iç tasarımlarının havalı görünmesini sağlayan duvarlardır. Duvar temizliğinin her gün yapılması gerekli değildir. Dip köşe temizlik yapıldığında ya da 2 ayda bir yapılması yeterli olacaktır. Tabi bu durum kullanım sıklığına bağlı olarak değişebilir. Ev veya iş yerlerinde bulunan duvarları silerek temizliği yapılır. Özellikle duvarda oluşan kir ve lekeler tespit edilmelidir. Daha sonra duvara zarar vermeyen temizlik ürünleri ile oluşan leke ve kirler temizlenir. Kimyasal ilaç kullanmak istemeyen kişiler için de su ve sirke yardımı ile duvar temizliği işlemi yapılabilmektedir.

Cam temizliği

Ev ve iş yerimizin havalandırma ve duvar temizliğini bitirdik cam temizleme işlemine geldik. Cam silme aşamasına geçmeden önce perdelerimizi çıkarıp yıkıyoruz. Perde yerine ofiste kullanılan diğer ürünlerde de yıkama, silme ya da kuru temizleme işlemi yapılmalıdır. Perdelerin yıkama işlemi bitene kadar cam silme işlemine geçebiliriz. Camları temizlerken kullanılan ürünler cam temizliği için uygun olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde camlarda leke kaldığı için istediğimiz sonucu vermez. Bir püf noktası da camları temizlediğimiz suyun içine biraz tuz eklersek lekelerin daha kolay çıktığını görebilirsiniz. Ya da sirke ve su karışımı da duvar temizliğinde olduğu gibi cam temizliğinde de iyi sonuç vermektedir. Sirke temizlikte birçok alanda kullanıldığı için kimyasal olmaması nedeniyle tercih edilmektedir. Cam silme olayında kişilerin güvenlik tedbirlerini almaları çok önemlidir.

Toz alma işlemi 

Toz alma işleminde genelde herkes pek sevmez. Bu yüzden planlı olarak her gün bulunduğumuz ortamı evimizin bir odasını temizlemek daha kolay olacaktır. Ofislerimiz de masa temizliğini günlük olarak düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Yatak ve nevresim temizliği

Yatakta bulunan gözle görülmeyen bakteriler için odayı havalandırmak çok önemlidir. Çarşaf ve yastık kılıfları yıkanıp hijyen açısından temiziyle sık değiştirilmelidir. Yorgan ve yastıklar her gün düzenli olarak cam veya balkonda havalandırmaya bırakılmalı. Yatak günümüzün çoğunu geçirdiğimiz ortam olması yüzünden temizliği mühimdir. Yatağı düzenli temizlemek yatağın ömrünün uzun kalmasını sağlar hem de yatakta bulunan akarların var olmasını engellemiş oluruz.   Toz akarları hızlı şekilde çoğalırlar bu da yatağımızın ömrünü kısaltır. En önemlisi yatakta bulunan akarlar sağlığımız için büyük tehdit oluşturmaktadır. Bu sebeple çarşaflar sık değişmeli, ütülenmeli yatağın her tarafı temizlenmelidir. Böylece toz akarlarından kurtulmuş temiz bir yatakta uyumuş olursunuz.