Mersin Duvar Temizliği

DUVAR TEMİZLİĞİ

Hepimiz dürüst olması gerekirse, çoğumuz evimizin duvarlarını çok sık sık temizlemeyi düşünmüyoruz. Ancak ev kalabalık ise veya küçük çocuğunuz varsa duvarları çizerse veya boyalı duvarları birkaç yıl içinde temizlemediyseniz, zaman içinde tam olarak ne kadar kir ve toz biriktiğini görünce şaşırabilirsiniz. Aslında, duvarlarınıza kapsamlı bir temizlik yaptıktan ve aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra, boya renginin daha net ve daha canlı göründüğünü bile fark edebilirsiniz. Benzer şekilde, duvar kağıdınız yenilenmiş gibi ve eğer tuğla duvarlar ise tozsuz olacaktır. Duvarları nasıl temizleyeceğiniz ve herhangi bir odaya bir boya fırçası değdirmeden veya yeni bir duvar kağıdı takmadan nasıl yenileyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 

BOYALI DUVARLAR NASIL TEMİZLENİR

GEREKLİ MALZEMELER

·        Kuru toz paspas (duvar silmek için mop)

·        Mikrofiber bez

·        Yumuşak sünger

·        Hafif bulaşık deterjanı

·        Sihirli Sünger (isteğe bağlı)

 

ADIM ADIM NASIL YAPILIR

Süpürgelikler boyunca veya köşe kısımları yakınında toz veya örümcek ağlarını temizlemek için kuru bir paspas kullanın. Teleskopik saplı bir paspas, bir merdiven kullanmadan yüksek seviyeye ulaşmayı ve aşağı doğru eğilmeden inmeyi kolaylaştırır.

Işık düğmeleri veya sandalye çarpmasını engelleyici kalıplamanız gibi herhangi bir ayrıntıyı temizlemek için mikrofiber bir bez kullanın.

Duvarlarınızın daha kapsamlı bir temizliğe ihtiyacı varsa, önce cilayı kontrol edin. Mat veya düz boya gibi duller cilalar daha hassastır, yarı cila gibi daha parlak cilalar ise su veya temizleyicilerle çalışırken daha iyidir.

Bir kovaya ılık su ve hafif bir bulaşık deterjanı (tercihen renksiz) ile doldurun. Süngeri daldırın, ardından duvarları silmeden önce neredeyse tamamen sıkın. (Not: Süngerin nemli olmasını, ıslak olmamasını istiyorsunuz, yoksa damlamalar duvarınızda iz bırakabilir).

Küçük noktalar ve sürtünme ile oluşan çizikler için: Bir Sihirli Sünger genellikle zorlayıcıdır. Boya rengini etkilemeyeceğinden emin olmak için önce duvardaki küçük, göze çarpmayan bir noktayı test edin.

 

DUVAR KAĞIDI KAPLI DUVARLAR NASIL TEMİZLENİR

Fırçalamaya başlamadan önce, üreticinin web sitesindeki temizlik talimatlarını kontrol etmek en iyisidir. Kırılgan, antika duvar kağıdı için, su içeren temizlik yöntemlerini atlamak gerekir.

GEREKLİ MALZEMELER

·        Fırça aparatlı vakum

·        Kuru toz bezi (isteğe bağlı)

·        Hafif bulaşık deterjanı

·        Yumuşak sünger

·        Temiz havlu

ADIM ADIM NASIL YAPILIR?

Vakumunuzdaki fırça bağlantısını kullanarak, kalıplama ve süpürgelikler boyunca özel dikkat göstererek duvarı dikkatlice temizleyin. Alternatif olarak kuru bir toz bezi kullanabilirsiniz. Her zaman duvarın üstünden başlayın ve aşağı inin, böylece toz zaten temizlediğiniz bir alana düşmez.

Toz alma yeterli değilse, ılık suyu birkaç damla yumuşak bulaşık deterjanı ile birleştirin. Yumuşak bir sünger daldırın, sıkın ve bir mobilya parçasının arkasındaki gibi göze çarpmayan bir yerde test edin. Su kağıda emiyor mu veya renk akıyor mu? Öyleyse, bu yöntemi atlayın. Değilse, bu şekilde temizlemede fayda var.

Duvar kağıdını nemli bir süngerle yavaşça silin, ardından nemin duvar kağıdına oturmadığından emin olmak için temiz bir havlu uygulayın.

TUĞLA KAPLI DUVARLAR NASIL TEMİZLENİR

GEREKLİ MALZEMELER

·        Beyaz ekmek

·        Hafif bulaşık deterjanı

·        Kıllı fırça

·        Eski havlular

ADIM ADIM NASIL YAPILIR?

Tozu, örümcek ağlarını ve döküntüyü almak için tuğlaya bir dilim beyaz ekmek bastırın. Bir fırça eki kullanarak, tozu ve kiri temizlemek için tuğlayı vakumlayın. Toz alma yeterli değilse, bir kova ılık suyu hafif bir bulaşık deterjanı ile karıştırın. Kıllı bir fırçayı çözeltiye batırın ve her tuğlayı fırçalayın. Yerdeki zemini sudan korumak için eski havlular kullanın.

mersin temizlik şirketleri, mersin temizlik firmaları, mersin temizlik hizmetleri, mersin temizlik, mersin temizlik şirketi, temizlik şirketleri mersin